Saha Çalışmaları

Hafriyat

HAFRİYAT NEDİR?

Sektörün en temel kavramlarından biri olan ve en çok ihtiyaç duyulan işlemler arasında yer alır. Peki, hafriyat nedir?

HAFRİYAT NEDİR?

Şantiye alanındaki taş, toprak ve kayalık alanda yapılan tüm kazı işlemleri hafriyat olarak tanımlanır. Hafriyat kavramı, kazınan malzeme, molozun taşınması ve boşaltılması süreçlerinin tamamını içerisine alır.  Günümüzde modern makinelerle yapılan hafriyat işleri hızlı ve güvenli bir şekilde tamamlanabiliyor. Hafriyat yapılırken doğru bir şekilde hareket etmek çevre kirliliğinin önüne geçilmesini sağlar. İnşaat alanındaki tüm pürüzler temizlenerek uygun hale getirilmiş olur.

HAFRİYAT ÇALIŞMALARININ ÖNEMİ

Sahada yapılan işlemlerin ardında kalan, atık moloz ve benzeri maddelerin etraftan uzaklaştırılması için ihtiyaç duyulmakta. Alanında uzman ve tecrübe sahibi bir firma ile kusursuz bir hizmet almak ilk adımı oluşturur. Kazı alanlarında çıkan kimyasal problemleri en iyi şekilde bertaraf etmek için oldukça önemli. Kimyasal içerme durumunun söz konusu olduğu projelerde, çevreye verilen zararı en aza indirmek için uygun teknik analiz ve destek ile çalışma yapılmalıdır.

Hafriyat çalışmalarında yaygın araçlar buldozer, yükleyici, ekskavator ve skreyper olarak sıralanmakta. Hafriyat işlemine bağlı olarak kullanılan ekipman, araç desteği ve yöntemler değişiklik gösterir. Proje kapsamında saha için İnceleme ve bölge analizi yapılmalıdır. İncelemeler tamamlanıp uygun yöntem ve araç gereçler belirlenmelidir.

GÜVENİLİR VE HIZLI HAFRİYAT İÇİN: ORHANGAZİ HAFRİYAT

Alanında uzman ekibi ile sahalardaki yerini alan Orhangazi Hafriyat, yılların tecrübesi sayesinde kusursuz bir hafriyat hizmeti sunar. Bilgi, birikim, tecrübe ve öngörüyü bir arada sunan Orhangazi Hafriyat’ın gelişmiş araçları sayesinde hafriyat işlemlerinizi çok daha kısa sürede tamamlayabilirsiniz. İş planı, iş güvenliği ve can güvenliğini ön planda tutarak ilerleyen Orhangazi Hafriyat ile tüm inşaat işlemlerinizi kolayca tamamlayabilirsiniz. Orhangazi Hafriyat’ın diğer hizmetlerine ulaşmak ve fiyat teklifi almak için tıklayın!